پاسخنامه آزمون كشف المحجوب

پاسخنامه آزمون كشف المحجوب


پاسخنامه-آزمون-كشف-المحجوب
پاسخنامه آزمون كشف المحجوب
فرمت فايل دانلودي: .zip
فرمت فايل اصلي: word
تعداد صفحات: 16
حجم فايل: 23
قيمت: 2000 تومان

بخشي از متن:
بخشي از متن اصلي:
1- نام كتاب بيانگر محتواي كتاب است چون موضوع اين كتاب بيان راه حق و شرح كلمات تحقيق و كشف حجب بشريت است،‌ نام كشف المحجوب با آن مناسب است.
2- حفظ آدابي كه در قرآن آمده است «‌فإذا قرأت القرآن فاستعذ بالله من الشيطان الرجيم »‌ و استعاذت و استخارت به معني تسليم امور خود به خداوند است كه صلاح بندگان خداوند بهتر داند و خير و شري كه به بنده رسد او مقدر كرده است. پس بنده بايد امور خود را به خداوند تسليم كند تا شر نفس و امارگي از بنده دفع كند و خيريّت و صلاح وي بدو ارزاني دارد.
3- نيت بر انجام فعل سبقت دارد و در عين حال نيت بر فعل رجحان دارد چنانكه پيامبر (ص) فرموده است: «‌نية‌المومن خير من عمله » پس نيت هر فعل علت آن فعل است و نيت هر فرد ذهني است و جنبة عيني ندارد.
4- حجاب ريني: حجاب ذاتي است «بل ران علي قلوبهم ما كانوا يكسبون»‌ و كشف آن محال است «انّ الذين كفرو سواء عليهم أانذرتهم أم لم تنذرهم لا يومنون» و پيدايش اين نوع حجاب به ارادة الهي است «ختم الله علي قلوبهم» حجاب عيني: حجاب صفتي است كه كشف آن ممكن است؛ زيرا تبديل صفات ممكن است.
6- همانا از ميان بندگان دانشمندان از خدا مي ترسند. ترسي كه در اعمال ظاهر شود را تعبير به خشوع كرده اند و ترسي كه در دل باشد را تعبير به خضوع كرده اند. عرفان مسبوق به جهل است ولي علم لزوماً اينگونه نيست.
12- فقر اعتباري: عدم بهره مندي بنده از اسباب دنيوي – فقر حقيقي: نيازمندي مطلق بشر به وجود الهي
غناي اعتباري:‌ بهره مندي بنده از اسباب دنيوي - غناي حقيقي: بي نيازي مطلق الهي
19- حقيقت: جنبة باطني و اصلي امور - رسم: جنبه ظاهري و فرعي امور – نعت: صفت يا ذكر اوصاف نيكوي كسي حق: وجود الهي - خلق: مخلوقات الهي – تصوف در حقيقت مايه آشكار شدن عظمت الهي و ستايش حق است و در ظاهر و بين مردمان ماية ستايش اهل آن است.
22- قصد صحبت متصوفه: دو اضافة اختصاصي – چهار گروه: حقيقت تصوف بينان، ظاهر تصوف بينان، حسن معاشرت اهل تصوف بينان، كاهلان و كسل طبعان
28- ابراهيم (ع) و جبرئيل. در حين به آتش افكندن ابراهيم (ع)
اين فايل به همراه چکيده، فهرست مطالب، متن اصلي و منابع تحقيق با فرمت word در اختيار شما قرار مي‌گيرد.
تعداد صفحات: 16


دانلود فايلپرداخت با کليه کارتهاي عضو شتاب امکان پذير است.

نظرات کاربران
X
فروش اسکریپت خبرخوان کاوشگر + ارسال خودکار اخبار به کانال تلگرام
خرید و توضیحات بیشتر از لینک زیر
http://shopan.ir/?p=34