پاورپوينت سخت کردن شعله اي

پاورپوينت سخت کردن شعله اي


پاورپوينت-سخت-کردن-شعله-اي
پاورپوينت سخت کردن شعله اي
فرمت فايل دانلودي: .zip
فرمت فايل اصلي: ppt
تعداد صفحات: 11
حجم فايل: 106 کيلوبايت
قيمت: 6000 تومان

دانلود پاورپوينت در مورد سخت کردن شعله اي،


در قالب ppt و در 11 اسلايد، قابل ويرايش.

مقدمه پاورپوينت:
سخت کردن شعله اي، يک فرآيند عمليات حرارتي سطحي  يا موضعي است که در آن يک لايه نازکي از سطح قطعه فولادي را توسط شعله حاصل از سوخت يک گاز قابل احتراق نظيرگاز طبيعي تا دمايي بالاتر از دماي بحراني A3 حرارت داده و پس از آستنيته شدن، آن را سريع سرد مي کنند. بدين  ترتيب سطح قطعه يا محل مورد نظرمارتنزيت شده و از سختي و مقاومت به سايش خوبي برخوردار خواهد شد. از سوي ديگر، مغز قطعه ساختار  اوليه خود را حفظ کرده و لذا مي تواند مقاومت به ضربه خوبي را داشته باشد. به علاوه، چنين فرايندي استحکام خمشي و پيچشي و عمر خستگي قطعه را افزايش مي دهد. سخت کردن شعله اي در ارتباط با دامنه وسيعي از قطعات و آلياژهاي آهني و براي يک يا چند مورد از موارد زير استفاده مي شود.

به دليل اين که قطعه آنقدر بزرگ است که عمليات حرارتي حجمي متداول غير ممکن بوده و يا اقتصادي نيست. به عنوان مثال چرخ دنده هاي بزرگ، قالبهاي بزرگ و غلطکها.
زيرا فقط يک قسمت يا ناحيه کوچکي از قطعه نياز به عمليات حرارتي دارد و يا اينکه عمليات حرارتي حجمي کارکرد قطعه را کاهش مي دهد. به عنوان مثال شافتها و اهرمها که بايد سطوحي مقاوم دربرابر سايش داشته باشند.
زيرا حصول  و يا کنترل دقت ابعاد مورد نياز براي قطعه توسط عمليات حرارتي حجمي متداول غير ممکن و يا مشکل است. به عنوان مثال، يک چرخ دنده بزرگ با طراحي پيچيده که در اين حالت سخت کردن شعله اي دنده ها اثري روي ابعاد چرخ دنده نمي گذارد.
زيرا استفاده از سخت کردن شعله اي اين امکان را فراهم مي سازد که قطعه از مواد ارزانتري ساخته شده و لذا هزينه کلي ساخت قطعه  کاهش يابد . اين فرآيند موجب مي شود که همان مجموعه خواص سايشي- ضربه اي فولاد آلياژي به فولادهاي ارزانتر داده شود. در چنين شرايطي بدون اينکه در سطح قطعه اکسايش و يا کربن زدايي رخ دهد، مي توان قطعه مورد نظر را عمليات حرارتي کرد و لذا هزينه هاي سنگين تميز کاري حذف شود.

دانلود فايل


پرداخت با کليه کارتهاي عضو شتاب امکان پذير است.

نظرات کاربران
X
فروش اسکریپت خبرخوان کاوشگر + ارسال خودکار اخبار به کانال تلگرام
خرید و توضیحات بیشتر از لینک زیر
http://shopan.ir/?p=34