تحقيق فلسفه طبيعت در غرب

تحقيق فلسفه طبيعت در غرب


تحقيق-فلسفه-طبيعت-در-غرب
تحقيق فلسفه طبيعت در غرب
فرمت فايل دانلودي: .doc
فرمت فايل اصلي: doc
تعداد صفحات: 60
حجم فايل: 112 کيلوبايت
قيمت: 3500 تومان

دانلود تحقيق در مورد فلسفه طبيعت در غرب،


در قالب word و در 60 صفحه، قابل ويرايش، شامل:

ـ مقدمه

ـ فلسفه طبيعت پيش از سقراط
ـ فلسفه طبيعت بعد از سقراط
ـ فلسفه قرون وسطايي (قبل از رنسانس)
ـ فلسفه طبيعت در دورة رنسانس
ـ فلسفه طبيعت بعد از رنسانس
ـ فلسفه طبيعت در دوره باروك
ـ عصر روشنگري
ـ‌ فلسفه طبيعت در دروه رمانتيسم 
ـ طبيعت گرايي
ـ منابع 

بخشي از متن تحقيق:

فلسفه طبيعت پيش از سقراط:

نخستين فيلسوفان به دنبال تغييرات ظاهري بوده‌اند. آن‌ها سعي داشته تا به قوانيني جاودانه در طبيعت دست يابند و آنچه را كه در طبيعت رخ مي‌داد از طريق طبيعت توضيح دهند. اين روش و تفكر كه مربوط به پيش از سقراط مي‌باشد. برمي‌گردد به سه فيلسوف از شهر ميلتوس، طالس اين فيلسوف يوناني آب را ماده اوليه همه چيز مي‌دانست. زماني كه طالس در مصر به سر مي‌برد. دقيقاً به حاصلخيزي مزارع بعد از طغيان و فرونشستن آب رودخانه نيل توجه داشته و ديده است كه چگونه پس از هر بارندگي قورباغه‌ها و کوه‌ها پيدا مي‌شده‌اند. علاوه بر اين شايد طالس درباره تبديل آب به يخ و بخار و تبديل دوباره آن‌ها به آب نيز فكر كرده باشد. سرانجام طالس به اين نتيجه رسيد كه همه چيز پر از خدايان است و به اين ترتيب طالس تصور مي‌كرد كه جهان همه از نيروهاي محرك نامريي است. مسلماً منظور او از خدايان نيز همين نيروهاي محرك بوده است و به خدايان سروده‌هاي هومر ارتباطي ندارد .


فيلسوف ديگر يوناني كه آناكسيماندروس نام دارد. اعتقاد داشته است. كه جهان ما تنها يكي از جهان‌هاي بي‌شمار  است و اين جهان‌هاي بي‌شمار از ماده‌اي جاودان پديد آمده است، به آن بازمي‌گردند. منظور از ماده جاودان را نمي‌توان درك كرد ولي مسلماً وي بر خلاف طالس به ماده‌اي مشخص اشاره ندارد. شايد منظور او اين باشد كه آنچه به وجود آمده است بايد متفاوت از به وجود آورنده‌اش باشد و از آنجا كه هر چه به وجود بيايد، فاني است. پس بايد به وجود آورنده‌اش جاودان باشد. تا همه چيز بتواند از آن پديد آيد و به آن بازگردد. بدين ترتيب روشن است كه اين ماده اوليه نمي‌تواند همين آب معمولي باشد.


سومين فيلسوف مقيم شهر ميلتوس، آناكسيمنس نام دارد كه او هوا را ماده اوليه همه چيز مي‌دانست. آناكسيمنس آب را شكل غليظ شده هوا مي‌دانست. البته او معتقد بود كه اگر آب غليظ‌تر شود به خاك مبدل خواهد شد. شايد توجه او در اين مورد به خاكي جلب شده بوده است كه پس از آب شدن يخ‌ها بر روي زمين نمايان مي‌شد. از سوي ديگر او معتقد بود كه با رقيق شدن هوا، آتش به وجود آمده است و به اين ترتيب به اعتقاد آناكسيمنس خاك و آب و آتش از هوا به وجود آمده‌اند.


دانلود فايل
پرداخت با کليه کارتهاي عضو شتاب امکان پذير است.


نظرات کاربران
X
فروش اسکریپت خبرخوان کاوشگر + ارسال خودکار اخبار به کانال تلگرام
خرید و توضیحات بیشتر از لینک زیر
http://shopan.ir/?p=34