گزارش کارآموزي رشته حسابداري و رشته مديريت در بانک صادرات

گزارش کارآموزي رشته حسابداري و رشته مديريت در بانک صادرات


گزارش-کارآموزي-رشته-حسابداري-و-رشته-مديريت-در-بانک-صادرات
گزارش کارآموزي رشته حسابداري و رشته مديريت در بانک صادرات
فرمت فايل دانلودي: .zip
فرمت فايل اصلي: doc
تعداد صفحات: 60
حجم فايل: 67
قيمت: 8000 تومان

بخشي از متن:


مقدمه
اقتصاد کنوني جهان اقتصاد پولي است. اغلب معاملات و مبادلات با پول صورت مي‌پذيرد. پول در فعاليت‌هاي اقتصادي نقش بسيار تعين کننده‌اي دارد. بدون استفاده از آن هزاران معامله گوناگون بازرگاني که هر روز شاهد انجام آن‌ها هستيم، غيرممکن است.


پاره‌اي از اين معاملات که امکان‌پذير هستند در صورت نبودن پول، با دشواري و تأخير فراوان صورت خواهد گرفت.
بنابراين، حذف پول و به دنبال آن به کنار گذاشتن حرفه بانکداري از جوامع بشري غيرممکن به نظر مي‌رسد. زيرا در زندگي اقتصادي امروزي بانک‌ها وظايف مهمي را بر عهده گرفته‌اند.


مثلاً بانک‌هاي تجاري بر خلاف ساير مؤسسات مالي که فقط مي‌توانند موجودي‌هاي نقدي خود را قرض دهند، قادرند پول جديد ايجاد کنند و تا چند برابر موجودي‌هاي نقدي خود بر ميزان قدرت خريد جامعه بيفزايند.


به طور کلي مي‌توان گفت که امروزه حرفه بانکداري، تأمين مالي ساير حرفه‌ها و کسب کارها را بر عهده دارد. بدين گونه، بانک و بانکداري در تمامي جنبه‌هاي زندگي اقتصادي جوامع ريشه دوانده است.


با وجود اين، اگر نظام بانکي از کنترل خارج شود خلق و خوي استثماري و تجاوزگر پيدا خواهد کرد. در اينجا اين سؤال مطرح است که آيا حذف خلق و خوي استثمارگر و ظالمانه نظام بانکي ادامه دارد؟
آري. در چهارچوب بانکداري اسلامي بدون ربا، مي‌توان به سؤال فوق پاسخ مثبت داد و با تحقق اين آرزو است که ابزارهاي پولي مي‌توانند بالا رفتن سطح زندگي بشري و کرامت او را نويد دهند.


تاريخچه بانک صادرات ايران:


پانزدهم شهريور سال 1331 موسسه‌اي اقتصادي به نام شرکت سهامي بانک با سرمايه 20 ميليون ريال که 50 درصد آن پرداخت شده بود در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکيت‌هاي صنعتي تهران به ثبت رسيد. اين شرکت بعدها بانک صادرات و معادن نام گرفت. اين بانک در 22 آبان همان سال و با سيزده نفر در طبقه دوم يک ساختمان در کوچه دولت معروف به کوچه مرغي‌ها به طور رسمي شروع به کار کرد. شروعي که حتي در خوش‌بينانه‌ترين حالت در عرصه رقابت با بانک‌هاي قديمي و مقتدر دولتي، موفقيت و يکه‌تازي را دشوار مي‌نمود.
اهداف اجرائي اين بانک خصوصي در سال‌هاي اوليه تشکيل عبارت بود از:


دادن وام و سرمايه‌گذاري در فعاليت‌هاي اقتصادي از قبيل صنايع و استخراج معادن و توسعه کشاورزي و جلب سرمايه‌هاي داخلي و پس‌اندازهاي هرچند کوچک، ايجاد شبکه وسيع بانکي در سراسر کشور و ارائه تسهيلات بانکي بهتر به مردم.


گسترش شعب:


تأسيس بانک صادرات ايران در نخستين گام، ارمغان گران بهايي براي بانکداري ايران بود، چراکه براي اولين بار بانکداري و مراجعه به بانک را براي عموم مردم فراهم و تسهيل نمود. در آن زمان بانک‌ها به صورت ادارات دولتي با مردم رفتار مي‌کردند، ولي بانک صادرات ايران با بهترين برخوردها و ايجاد شعب و ايجاد شعب در مکان‌هايي بسيار دورافتاده کار خود را آغاز کرد.


اين شرايط و تفکر باعث شد که پس از يک سال و دو ماه دومين شعبه بانک صادرات و معادن در تاريخ دهم دي‌ماه 1332 در خيابان قزوين تهران با نام سينا آغاز به کار کند و با سياست ارائه خدمات بيشتر به مردم در اقصي نقاط کشور، روند رو به گسترش شعب خود را حتي در خارج از مرزهاي جغرافيايي ادامه دهد. ضمن اينکه اولين شعبه خارج از کشور در سال 1340 شمسي در شهر هامبورگ آلمان رسماً افتتاح شد و بلافاصله در همان سال به موازات افتتاح شعب متعدد در داخل کشور شعب پاريس، لندن و بيروت نيز تأسيس و آغاز به کار کرد.


به طوري که در حال حاضر با بيش از 3250 شعبه در داخل کشور و 24 شعبه در نقاط مهم اقتصادي جهان به انجام عمليات مختلف بانکي مشغول است.


فهرست
مقدمه 
بخش اول: کليات
تاريخچه بانک صادرات 
بانك صادرات، بعد از پيروزي انقلاب 
گوشه‌اي از خدمات بانک صادرات 
افتخارات بانک صادرات 
طرح سپهر 
بخش دوم: عمليات بانکي
منابع 
مصارف 
خدمات 
اعتبار 
سپرده 
خدمات بانکي 
عمليات اعتباري 
عمليات مالي 
نظام بانکي بدون ربا 
سپرده قرض‌الحسنه 
سپرده‌هاي مدت‌دار 
انواع تسهيلات مالي 
بخش سوم: حسابداري
اسناد محاسباتي 
دفتر روزنامه 
دفتر معين 
دفتر کل 
فصول اصلي 
قرض‌الحسنه اعطائي 
مضاربه 
مشارکت مدني 
فروش اقساطي 
اجاره به شرط تمليک 
معاملات سلف 
خريد دين 
مطالبات سرسيد گذشته 
مطالبات معوق 
بستانکاران متفرقه 
سپرده سرمايه‌گذاري کوتاه مدت 
سپرده سرمايه‌گذاري بلند مدت 
پيش پرداخت مشتريان 
مضارعه 
مساقات 
حساب‌هاي انتظامي 
بخش چهارم: مکاتبات و بايگاني
مکاتبات 
بايگاني
 


دانلود فايلپرداخت با کليه کارتهاي عضو شتاب امکان پذير است.

نظرات کاربران
X
فروش اسکریپت خبرخوان کاوشگر + ارسال خودکار اخبار به کانال تلگرام
خرید و توضیحات بیشتر از لینک زیر
http://shopan.ir/?p=34