تحقيق نيما يوشيج

تحقيق نيما يوشيجتحقيق نيما يوشيج
فرمت فايل دانلودي: .zip
فرمت فايل اصلي: doc
تعداد صفحات: 26
حجم فايل: 76 کيلوبايت
قيمت: 3000 تومان

دانلود تحقيق در مورد نيما يوشيج،


در قالب word و در 26 صفحه، قابل ويرايش.

بخشي از متن تحقيق:
نيما يوشيج در سال 1315 ق، در دهکده يوش در استان مازندران به دنيا آمد و در 16 دي 1338 خورشيدي در شميران شهر تهران درگذشت. او از شاعران معاصر ايراني است. او را پدر شعر نو ايران مي‌خوانند.
نيما در سال 1276 هجري خورشيدي به دنيا آمد. خواندن و نوشتن را نزد ده فرا گرفت ولي دلخوشي چنداني از ده نداشت. چون او را شکنجه مي داد و در کوچه باغها دنبال نيما مي کرد  پس از آن به تهران رفت و در مدرسه عالي سن لويي مشغول تحصيل شد. در مدرسه از بچه‌ها کناره گيري مي کرد و به گفته خود نيما، با يکي از دوستانش مدام از مدرسه فرار مي کرد و پس از مدتي با تشويق يکي از معلمهايش به نام نظام وفا به شعر گفتن مشغول گشت و در همان زمان با زبان فرانسه آشنايي يافت و به شعر گفتن به سبک خراساني مشغول گشت.
در سال 1300 منظومه قصه رنگ پريده را سرود که در روزنامه ميرزاده عشقي به چاپ رساند. در همان زمان بود که مخالفت بسياري از شاعران پيرو سبک قديم را برانگيخت.. شاعراني چون: مهدي حميدي، ملک الشعراي بهار و..... به مخالفت و دشمني با وي پرداختند و به مسخره و آزار وي دست زدند. نيما سبک خاص خود را داشت و به سبک شاعران قديم شعر نمي‌سرود و در شعر او مصراعها کوتاه و بلند مي شدند نيما پس از مدتي به تدريس در مدرسه‌هاي مختلف از جمله مدرسه عالي صنعتي تهران و همکاري با روزنامه‌هاي چون: مجله موسيقي، مجله کوير و ... پرداخت.
از معروف‌ترين شعرهاي نيما مي‌توان به شعرهاي افسانه، آي آدمها، ناقوس، مرغ آمين اشاره کرد. نيما در 13 دي 1328 چشم از جهان فروبست... فرياد مي زنم، من چهره ام گرفته! من قايقم نشسته به خشکي! مقصود من ز حرفم معلوم بر شماست، يک دست بي صداست، من، دست من کمک ز دست شما مي‌کند طلب، فرياد من شکسته اگر در گلو، وگر فرياد من رسا، من از براي راه خلاص خود و شما، فرياد مي زنم ، فرياد مي زنم!! بيست ويک آبان‌ماه سال ‌روز تولد نيما يوشيج است. به اين مناسبت نامه‌اي از او که حاوي نقطه‌ نظرات اوليه "پدر شعر‌نو" ايران است، در زير مي‌خوانيد. نيما يوشيج اين نامه را خطاب به ميرزاده‌عشقي شاعر و روزنامه‌نگار انقلابي و رومانتيک نوشته است. ميرزاده عشقي ناشر روزنامه تجددخواه "قرن بيستم" بود و زندگي خود را فداي انديشه‌هاي ترقي‌خواهانه خود کرد. نيما يوشيج در اين نامه که داراي اهميت زيادي است، درواقع وعده تحولي را که او با فعاليت شعريش آغاز کرده بود، نشان مي‌دهد...

دانلود فايل


پرداخت با کليه کارتهاي عضو شتاب امکان پذير است.

نظرات کاربران
X
فروش اسکریپت خبرخوان کاوشگر + ارسال خودکار اخبار به کانال تلگرام
خرید و توضیحات بیشتر از لینک زیر
http://shopan.ir/?p=34