تحقيق پروين اعتصامي

تحقيق پروين اعتصاميتحقيق پروين اعتصامي
فرمت فايل دانلودي: .zip
فرمت فايل اصلي: doc
تعداد صفحات: 40
حجم فايل: 25 کيلوبايت
قيمت: 4000 تومان

دانلود تحقيق در مورد پروين اعتصامي،


در قالب word و در 40 صفحه، قابل ويرايش.بخشي از متن تحقيق:
يكي ديگر از بديع ترين و دلاويزترين شكوفه هاي ادب فارسي و يكي از مناديان محبت و مردمي و تقوي در عصر حاضر، پروين اعتصامي است. پروين اعتصامي مسمات به رخشنده شاعره ايراني دخت مرحوم يوسف اعتصامي (اعتصام الملك آشتياني طاب ثراه) در (25 اسفند 1285 هـ . ش/1906 م) در تبريز متولد گرديد.

در كودكي به اتفاق پدر به تهران آمد و بقيه عمر خود را در اين شهر گذرانيد. ادبيات عربي و فارسي را نزد پدر آموخت و دورة مدرسه اناثيه آمريكايي تهران را به پايان رسانيد.
به علاوه بنا به آشنايي و مکاتبات پدرش باطالبوف، قطعاً آثار او را هم خوانده است و از همه آنها براي پرورش ذهنيات خود در دنياي شعر، سود جسته است. يکي از مميزات شعر پروين اين است که به کلي از تصنع لفظي و معنوي بدور است و مطلقاً ساختگي هاي که در منظومات ديگران ديده مي شود، آشنا نيست و از بيان صريح عقيده خويش در مظاهر مختلفه بيم ندارد.
در قصايد و تمثيلات و موضوعات تعاوني و اجتماعي، همه جا اين برتري و امتياز نمايان است اخلاق او پروين، پاک طينت، پاک عقيده، پاکدامن، خوش خط، خوش رفتار، نسبت به دوستان مهربان، در مقام دوستي متواضع، و در طريق حقيقت و محبت پايدار بود- او چنانکه شيوه اغلب عقلاست، کمتر سخن مي گفت و بيشتر فکر مي کرد، در معاشرت سادگي و متانت را از دست نمي داد،هيچگاه از فضائل ادبي و اخلاقي خود سخني به ميان نمي آورد و همين سادگي و سکوت پروين، گاهي کوته نظران را در فضيلت ادبي  و اخلاقي او به شبهه مي انداخت. روي هم رفته، پروين مظهر کمال و اخلاق بود. قلب شاعر، مرکز اسرار حق و حقيقت است...

دانلود فايل


پرداخت با کليه کارتهاي عضو شتاب امکان پذير است.

نظرات کاربران
X
فروش اسکریپت خبرخوان کاوشگر + ارسال خودکار اخبار به کانال تلگرام
خرید و توضیحات بیشتر از لینک زیر
http://shopan.ir/?p=34